Karavan

Karavan Parkı Tavsiyeleri

Karavan parkı tavsiyeleri araştırmalarını yaparak gezebileceğiniz yerleri belirleyebilirsiniz. Türkiye’nin her bölgesinde karavanla gezebileceğiniz ve istediğiniz zaman park ederek zaman geçirebileceğiniz çok güzel yerler bulunuyor.

Karavanla tatil çıkmaya karar verenler ilk önce kamp alanlarının nereler olduğunu araştırması gerekiyor. Rahat bir tatil geçirmek için karavan sahibi olanlar, güvenli park alanlarını tercih etmeye çalışıyor. Kamp alanı işletmeleri, karavan sahiplerine kiralama hizmeti vererek karavan parkı hizmetlerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Karavan Park ve Kamp Alanları

Türkiye’nin birçok yerinde karavan park ve kamp alanları bulunuyor. Buralarda kalınacak gün sayısına göre ücret talep ediliyor ve karavan sahiplerinin güvenli bir ortamda konaklamaları, tatillerini yapmaları sağlanıyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve güvenli olduğu bilinen karavan park yerlerinden bazıları şunlardır;

 • Kaş Camping – Kaş / Antalya,
 • Önder Camping – Kuşadası / Aydın,
 • Yedi Göller Milli Parkı – Bolu,
 • Oba Beach Hotel & karavan – Ölüdeniz / Fethiye,
 • Dalyan Camping – Dalyan / Muğla,
 • Gargara Doğal Tatil Kampı – Assos / Çanakkale,

Tatil için rotanızı belirlediğinizde, gideceğiniz bölgelerde çok sayıda karavan park alanlarının bulunduğunu görebilir ya da küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Karavanla Gezilecek Yerler

Karavanla gezebileceğiniz bazı yerler tatil sezonlarında aşırı kalabalık olabiliyor. Belirli tatil bölgelerinde, tatil sezonlarında karavanınız için park yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Daha sakin bir ortamda vakit geçirmek istediğinizde, doğayla iç içe olan yerlerde çok rahat yer bulabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye yakın çevrede, karavan ile gezebileceğiniz yerleri belirleyerek, hafta sonları buraları ziyaret edebilirsiniz. Tüm bölgelerde karavanla gezilebilecek yerler bulunuyor.

Marmara Bölgesi Karavan Park Yerleri

Karavanlar, araç park yasağı olmayan her yere park edilebiliyor. Ancak karavanını park ederek o alanda tatilini yapmak isteyenler, özel kamp alanlarını tercih eder.

Marmara bölgesinde karavanla gezilebilecek yerler için şuralar gösteriliyor;

 • Bozcaada,
 • Silivri,
 • Assos,
 • Gökçeada,

İstanbul’a yakın bölgelerdeki kamp yerlerini öğrendiğinizde, hafta sonralı şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçabilirsiniz.

Ege Bölgesi Karavan Park Alanları

Karavan park alanları aynı zamanda konaklama yapabileceğiniz ve tatilinizi geçirebileceğiniz yerlerdir. Ege bölgesindeki karavan kampı alanlarını öğrendiğinizde, tatil planlarını yapmaya başlayabilirsiniz. İzmir ve çevresinde güzel vakitler geçirebileceğiniz çok sayıda karavan park alanı bulunuyor.

Karavan sahiplerinin tercih ettiği yerler arasında, Çeşme Karaburun Urla bölgesi, Seferihisar, Eski Foça ve Yeni Foça bölgeleri yer alıyor. Ege sahillerinde çok fazla park alanı seçeneği var ve herkes tatilini geçirmek istediği bölgeye göre seçimini yapabiliyor.

Akdeniz Bölgesi Karavan Parkları

Tatil denildiği zaman akla ilk önce Akdeniz bölgesi geliyor. Tatilini kalabalıklar içerisinde değil daha sakin bir ortamda geçirmek isteyenler, karavan tatilini tercih ediyor. Son yıllarda karavan sahibi olan kişi sayısı artmaya başladı. Akdeniz bölgesinde, karavan ile gezebileceğiniz çok güzel yerler var.

Karavanınızı güvenle park edebileceğiniz ve tatil yapabileceğiniz yerler şunlardır;

 • Antalya – Demre,
 • Antalya – Kaş,
 • Antalya – Olympos,

Demre bölgesi, karavancıların tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Kalabalık şehir merkezinden uzak, doğayla iç içe ve temiz hava, sakin bir ortamda tatilinizi yapabilirsiniz.

Karavan Tatilinin Avantajları

İnsanlar, kalabalıklardan sıkıldıkları için daha sakin bir ortamda kafa dinlemek istiyor. Karavan park yerleri, insanların bu beklentileri göz önünde bulundurularak belirleniyor. Evcil hayvan besleyenler, tatil zamanında hayvanlarından dolayı bazı sorunlar yaşayabiliyor.

Karavan tatilinin sağladığı en büyük avantajlardan birisi, evcil hayvanlarınızı da tatil süresince yanınızda bulundurabiliyorsunuz. Tatil bölgelerinde karavanınızı güvenli bir şekilde park ettikten sonra yakın çevrede faklı etkinlikleri de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Karadeniz Karavan Park Yerleri

Karadeniz bölgesinde hem sahil kesimlerde hem de yaylalarda karavanınızı park edebileceğini güvenli yerler bulunuyor. Karadeniz bölgesi her zaman insanların ilgisini çekiyor ve farklı bölgelerde yaşayanlar buraları görmek istiyor. Karavanı ile yola çıkanlar, Karadeniz’in en gözde yerleri olan, Uzungöl, Ayder, Karagöl gibi birçok yerde park yeri bulabilecektir. Ruhsatlı hizmet veren karavan parklarından günlük ücret karşılığında faydalanarak sunulan tüm imkanları kullanabiliyorsunuz.

Karavan Parkları

Türkiye’nin her bölgesinde, karavan tatilcilerinin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için karavan parkı tesisleri bulunuyor. Bu tesislerin işletilmesi, için İl Turizm ve Kültür Müdürlüklerinden izin ve ruhsat alınıyor. Yani karavan parkları için tavsiye edilen yerlerin tamamı, yasal olarak hizmet veren güvenli alanlardır. Buraları tercih edenler karavanlarını güvenle park edecek ve istediği kadar kalarak tatilini yapabilecektir.

Karavan Park Alanı Seçimi

Karavanı bulunanlar, kısa ya da uzun süreli tatil planları yapmaya başladıklarında, karavanlarını park edebilecekleri alanları ve tesisleri belirlemelidir. Karavan park alanı seçimi yapılırken, tesisin ruhsatı olup olmadığı, işletme adresi, sahibi, araç kapasitesi gibi bilgilere ulaşmak gerekiyor.

Yasal olarak hizmet veren tesisler, hem internet sitelerinde hem de iletişim kuran müşterilerine tesis işletme ruhsatı ve tüm izinleri hakkında bilgi verir. Yasal olarak hizmet sunan karavan park alanları, hizmetlerden faydalandığınız süre boyunca her türlü güvenliği de sağlıyorlar. Tatil öncesinde iletişim kurarak, günlük ücretler, hizmet seçenekleri ve yer olup olmadığı konusunda bilgiler alabilirsiniz.

En Güzel Karavan Kampları

Karavan tatilleri, doğayla baş başa kalmanızı ve günün büyük bir bölümünü kuş cıvıltıları arasında geçirmenizi sağlayacaktır. Geceleri, kamp ateşi yakma fırsatınız olacak ve yanınızdakilerle ateş başında unutulmaz sohbetler yapabileceksiniz. Karavan park yeri tavsiyelerini incelerken, yapabileceğiniz etkinliklerin neler olduğunu görmeye çalışmalısınız.

En güzel karavan kampları, çok sayıda insanın sürekli hayalini kurduğu tatillerini yapmalarına fırsat sunuyor. Türkiye’nin her bölgesinde çok sayıda kamp yeri bulunuyor ve sunulan hizmetleri, kullanıcı yorumlarını inceleyerek, tavsiye edilen en iyi yerleri belirleyebilirsiniz. Karavan park yerleri, güvenle konaklama yapabileceğiniz imkanları sunan işletmelerdir ve en iyi hizmetleri sunarlar.