Karavan

Karavan Kamp Alanları Nerelerde Var?

Karavan kamp alanları nerelerde var? Sorusu karavan tatiline çıkmak isteyenlerin ilk olarak araştırdıkları konudur. Karavan kampları, karavan ve kamp ilgisi olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle karavan sahibi olan kişiler güvenilir alanlarda ve diğer temel ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılamak amacıyla bu özel kamp alanlarında konaklamayı tercih ederler.

Aynı zamanda karavan sahibi olmayan kişiler içinde karavan kamp alanları sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı karavan kamp işletmelerinde belirli sayıda karavan, karavan kampı yapmak isteyen kişilere kiralanmaktadır. Karavan kampı işletmelerinde aynı zamanda çadır il kamp yapmak isteyen kişiler için de kamp alanları oluşturulmaktadır.

Karavan Kamp Alanları Nerelerdedir?

Ülkemizde birçok yerde karavan kamp alanları ve karavan otelleri bulunmaktadır. Bu alanlar belirli bir gün sayısı başına ücret talep etmektedirler.

En çok beğenilen ve sıklıkla ziyaret edilen karavan kamp yerleri arasında şuralar yer alır;

  • Ada Camp Hotel Beach – Cunda/BALIKESİR
  • Yedi Göller Milli Parkı – Bolu
  • Kaş Camping – Kaş/ANTALYA
  • Oba Beach Hotel&Karavan – Ölüdeniz/Muğla
  • Gargara Doğal Tatil Kampı – Assos/ÇANAKKELE
  • Önder Camping – Kuşadası/AYDIN
  • Datça Aktur Camping – Datça/MUĞLA
  • Azmakbaşı Camping – Akbük Koyu/AYDIN
  • Dalyan Camping – Dalyan/MUĞLA

Gerek konum gerek hizmet itibari birçok kişi tarafından oldukça beğenilen yerlerin başında yer alan karavan parkı ve kamp alanlarındandır. Her bir alan için gün başına talep edilen konaklama ücreti farklılık göstermektedir. Kamp alanına giriş yaparken bu ücret sizden talep edilir ve önce ücret ödeyerek daha sonrasında konaklama yapmaya başlayabilirsiniz.

Ada Camp Hotel Beach

Balıkesir dendiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden birisi de Ayvalık ve Cunda’dır. Ayvalık ve Cunda adası tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Midilli Adası’nın tam karşısında yer alan bu kamp alanında verimli vakit geçirmek için düzenlenmiş birçok alan var.

Özel plaj alanı, restoran, çocuk oyun alanı bulunan kamp alanında aynı zamanda dalış ve trekking gibi sporları yaparak da vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanında kendi karavanı ile konaklamak isteyen kişiler için ayrı, çadır ile konaklamak isteyen kişiler için ayrı, bungalovda konaklamak isteyen kişiler için ayrı kısımlar oluşturulmuştur.

Alana girdiğiniz gibi her alan için ayrı belirlenen fiyatlar hakkında bilgi verilmektedir. İşletmede ayrı olarak karavan kiralama gibi bir işlem yapılmamaktadır. Ortak alanların tamamı ücrete dahil olup, restoranda yemek yediğiniz taktirde ayrı bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı, birçok kişi tarafından bilinmekte ve Bolu ilinin en güzel simgelerinden biri olmaktadır. Yedigöller Milli Parkı, diğer kamp alanlarına kıyasla biraz daha ekonomiktir. Kamp alanın isterseniz şahsi karavan isterseniz çadırınız ile girebiliyorsunuz. Kamp alanı içerisinde tuvalet, su ve aydınlatma harici herhangi bir temel ihtiyacınızı karşılayacak alan bulunmuyor.

Yemek yemek için gideceğiniz restoranlar kamp alanına biraz uzak olduğu için sınırlı çeşidin bulunduğu bir büfe alan içerisinde belirli bir saate kadar hizmet veriyor. Doğal güzelliği ile hem yerli hem de yabancı turistleri kendisine hayran bırakan Yedigöller’e her geçen sene daha fazla ziyaretçi gelmeye devam ediyor.

Kaş Camping

Antalya’nın en çok turist alan ilçelerinin başında gelen Kaş’ta da kamp severler için özel olarak ayrılmış kamp alanları var. Kaş Camping bu alanların en çok tercih edilen işletmelerinden birisi. Aynı zamanda diğer işletmelere kıyasla oldukça lüks hizmet vermektedir. Bu durum fiyat skalasında biraz daha artış meydana gelmesine neden olsa da tüm ihtiyaçlarını ödediğiniz ücret içerisinde karşılamak mümkündür.

Zeytin ağaçlarının çevrelediği yemyeşil doğası ile büyüleyen kamp alanı denize sıfır konumuyla da oldukça beğeni topluyor. Kamp alanında geçirdiğiniz süre boyunca elektrik, ortak banyo, tuvalet, mutfak ve sınırsız internet erişiminden yararlanabilirsiniz. Konumu ve şartları gereği en sık tercih edilen kamp alanlarından birisi olduğu için özellikle hafta sonu kamp alanına gitmeden bir kaç gün önce aramayı unutmayınız.

Oba Beach Hotel & Karavan

Muğla ilimizin en güzel ilçelerinden birisi olan Fethiye Ölüdeniz’ de karavan, çadır ve bungalov seçenekleri ile en güzel konaklama imkanı sunacak kamp işletmelerinden birisidir. Diğer kamp alanlarına kıyasla kendi karavanınız olmasa bile karavan kiralayarak tatil yapma imkanınız var. Bu karavanlar tamamen tesis tarafından size kiralanıyor. Sadece konaklama amacı ile kiralanan karavanlar ile alan dışına çıkmaya izin verilmiyor.

Denize sadece 10 dakika uzaklıkta yer alan tesiste oldukça huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Tesisin kiralamış olduğu karavanların içerisinde özel banyo, ücretsiz sınırsız internet ve mini bar dolabı da mevcut. İçinde kalacak kişi sayısına göre kiralanan karavanlar oldukça ferah ve konforlu olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

Gargara Doğal Tatil Kampı

Çanakkale, ham turizm hem de tarihi bakımdan oldukça önemli illerimizden birisi konumundadır. Sadece tatil yapmak amacı ile değil tarihi bölgeleri görme amacı ile de birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Çanakkale’nin en önemli turistik alanlarından birisi olan Assos’ta da karavan ve kamp severlerin konaklayabileceği işletmeler mevcut. Kaz Dağları’nın etek kısmında yer alan Gargara Doğal Tatil Kampı en sık tercih edilen kamp alanlarının başında yer alıyor.

Tesiste misafirler sadece kendisine ait karavan ve çadırlarda konaklayabiliyor. Ekstra olarak çadır ve kiralama işlemi yapılmıyor. Kamp alanına giriş yaptığınızda gün başına ödediğiniz ücrete dahil olarak ortak duş, tuvalet ve elektriği kullanabiliyor ve plaj kısmı içinde ek olarak bir ücret ödemesi yapmıyorsunuz.

Önder Camping

Ülkemizin en sık ziyaret edilen tatil noktalarından birisi olan Aydın ilimizin, Kuşadası ilçesinde yer alan Önder Camping, her sene yerli ve yabancı kamp severlerin durak noktalarından birisi konumundadır.

Kamp alanına girişte gün başında ödenen ücrete dahil olarak elektrik, su, tuvalet, duş ve mutfak alanlarından yararlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda tesis deniz kıyısında yer aldığı için plaj içinde artı bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Tesis içinde bir adet büyük yüzme havuzu olduğu için isteyen kişiler denizde, isteyen kişiler ise havuzda vakit geçirebiliyor. Kamp alanının en çok tercih edilen tesisler arasında yer almasının nedeni ise şehir merkezine oldukça yakın olması. Kuşadası merkez ve mekanlara oldukça yakın olduğu için hem sakin hem de hareketli bir tatil imkanı sağlıyor.

Datça Aktur Camping

Muğla ilimizin bir diğer tatil duraklarından birisi de şüphesiz ki Datça. Orman içerisinde yer alan bu tesis ilk olarak belirli imkanlar sunuyor gibi görünse de aslında kendi içerisinde dünyasını oluşturmuş nadir kamp alanlarından birisi.

Hem doğa ile iç içe olmak, hem tatilin tadını çıkarmak, hem sakin hem de hareketli bir tatil geçirmek isteyen tüm kamp severlere bu imkanların hepsini aynı anda sunabiliyor.

Tesis içerisinde ortak tuvalet, banyo ve mutfak kullanılırken elektrik ve su da tesise ait. Aynı zamanda tesis içerisinde restoran, büfe, bar işletmeleri de bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılamanız için sürekli açık olan bir büfe, market ve eczane de var.

Azmakbaşı Camping

Muğla’nın Akbük Koyu alanı olarak bilinen kısmında yer alan Azmakbaşı Kamp Alanı, misafirlerine sadece kendilerine ait karavan veya çadırlar ile konaklama imkanı sunuyor. Tesis içerisinde gün başına ödediğiniz ücrete dahil olarak ortak duş, tuvalet ve mutfaktan yararlanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda elektrik ve sınırsız internet kullanımı da tesis tarafından karşılanıyor. Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen kamp severlerin en sık tercih ettiği kamp alanları arasında yer alan tesis çevre temizliği konusunda da tam puan topluyor.

Dalyan Camping

Muğla’nın en gözde ilçelerinden birisi olan Dalyan ilçesinde yer alan kamp alanında isterseniz kendi karana veya çadırınızda isterseniz tesisin temin ettiğiniz karavan ve kamplarda konaklama yapabileceğiniz gibi bungalov evleri de tercih edebilirsiniz.

Gün başına konaklama ücretine dahil olarak ortak duş, tuvalet ve mutfaktan yararlanabilir aynı zamanda elektrik ve sınırsız internet gibi imkanlardan da yararlanabilirsiniz.

İlgili Mesajlar